OTELİMİZ


Hotelimiz denize 50 metre uzaklikta olup yürüme yolu 3 dakikadır. İstanbul'a 1 saat 15 dakika uzaklıktadır. Hotel girişlerinde Corona nedeniyle ateş ölçer ve dezenfekten verilmektedir. Odalarımız tamamen hijeniktir. Yeniçiftlik çevresi, tatil siteleriyle dolu olduğundan belde sakinliği ile huzurlu bir tatil geçirmenize imkan sağlar.


Video sunumunu izleyin

Video Süre: 6:59

Yeniçiftlik Tarihçesi


Yeniciftlik önceleri nüfüsu Yunan ve Bulgar halkından oluşan küçük bir yerleşim birimi iken, Modern Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu müteakip cereyan eden mücadele yıllarının ardından, yöreye yerleşen Türk nüfusu ile 1924 yılında köy, 1987 yılında da belde statüsüne kavuşmuştur.

Bölgenin ilk ekonomik işletmesi de Cumhuriyetin ilk yıllarında Alman girişimciler tarafından şarap üreticiliği amacıyla kurulan çiftliktir ki; belde bugünkü adını da bu vesile ile kazanmıştır. 20.000 hektar imar alanı içerisinde E-25 karayoluna cephe olarak yerleşimin vücut bulduğu Yeniçiftlik, istanbul'a 100 km, Tekirdağ'a 30 km, Çorlu'ya 20 km ve ilçesi olan Marmara Ereğlisi'ne 10 km mesafededir.

Bu özelliklerinden ötürü yerleşik nüfusu ortalama 10.000 olan Yeniçiftlik, yaz mevsi­minde çevre il ve ilçelerden gelenler ile birlik­te nüfusunda baş gösteren yaklaşık 10 katlık bir artış ile 100.000 dolaylarını bulmaktadır ki, bu oran bugün itibariyle birçok Anadolu kentinin nüfusundan fazladır.

Hotel ve Oda Özellikleri


Wifi (internet)

LCD Televizyon

Klima

Mini Buzdolabı

Ücretsiz Otopark

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. BİZE ULAŞIN